Dodany: 2011-03-11 13:45:29

Leczenie trądzikuTrądzik dotyka osoby w różnym wieku. Wiele z nich ignoruje pierwsze jego objawy, z nadzieją czekają, że w końcu sam przejdzie. Tak się niestety nie dzieje. Nieleczony trądzik może mieć poważne konsekwencje.

 

Stany zapalne na skórze są trudne do wyleczenia i pozostawiają głębokie blizny. Przyczyną trądziku jest wzmożona produkcja sebum. Łój zatyka pory, w których pod wpływem bakterii tworzy się stan zapalny. Medycyna estetyczna katowice kwalifikuje trądzik do chorób dermatologicznych, które najczęściej występują u ludzi. Wśród pacjentów dominuje pogląd, iż trądzik występować może jedynie na twarzy.

 

Salon kosmetyczny poznań podkreśla jednak, że zmiany zapalne mogą lokalizować się również na klatce piersiowej i plecach. Leczenie trądziku wymaga cierpliwości i systematyczności. Początkowo zalecane jest leczenie farmakologiczne, które zwalczyć ma zakażenia skóry. Następnie stosowane są zabiegi takie jak peelingi złuszczające, peelingi na przebarwienia, laseroterapia. Ważne jest, by pacjent ściśle współpracował i stosował również na co dzień zalecane leki i kosmetyki..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Leczenie trądziku
Nick: